ЦСКА победи с 2:1 датски Есберг в контрола, която се игра в турския курорт Сиде. Това е първи успех за "червените" по време на лагера в Турция след равенство 0:0 с Жетису и загуба с 0:1 от Адмира Вакер. Головете за ЦСКА реализираха Емил Гъргоров (7) и Ивайло Чочев (14), а за датчаните, които са 1/16-финалисти в Лига Европа и ще играят срещу Фиорентина, се разписа Фелах в 86-ата минута.

Стойчо Младенов заложи на Стоян Колев на вратата в стартовия състав, а пред него четиримата защитници бяха Джаксън Менди, Валентин Илиев, Апостол Попов и испанецът Браян Ереро. В средата на терена действаха Тодор Янчев и Ивайло Чочев, а по крилата Тони Силва и Мартин Петров. В атака действаха Емил Гъргоров и Гуидо ди Вани.

Още в 7-ата минута Емил Гъргоров откри резултата в полза на ЦСКА. Халфът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в тялото на играч на Есберг и влетя във вратата. В 14-ата минута Ивайло Чочев удвои резултата в полза на "червените". Мартин Петров центрира отдясно от корнер в наказателното поле на Есберг, топката попадна в Ивайло Чочев, който от десетина метра стреля точно в долния ляв ъгъл на вратата на Хьогберг. До края на първото полувреме ЦСКА създаде още няколко опасни атаки, като много активни бяха Тони Силва и Мартин Петров по двете крила. В 21-ата минута Мартин Петров центрира, топката стигна до Гъргоров, който стреля, но в тялото на противников играч. В 30-ата минута дойде ред на Тони Силва да пробие по крилото, но точно преди да стреля бранител изби топката от краката му. Същото се случи и в 42-ата минута, но след като Мартин Петров напредна отляво и центрира, а Гъргоров опита да стреля.

Второто полувреме започна с натиск на Есберг, който почти не даваше шанс на ЦСКА да напусне половината си. В 53-ата минута Черни спаси добър удар на Фелах с глава от 2-3 метра. Именно Фелах бе най-активен и затрудняваше отбраната на българския тим. В 60-ата минута той стреля силно от фаул, но Черни отново отрази. В 68-ата минута натискът на датския тим даде резултат и точно Фелах реализира. След удар от 15 метра футболистът на Есберг прати топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Черни. В 80-ата минута Менди сбърка, получи се разбъркване в наказателното поле, но защитник на ЦСКА изчисти топката в ъглов удар. В последната минута Косоко можеше да вкара трети гол за "армейците", но останал сам срещу вратаря на датския тим, прати топката на сантиметри покрай гредата.

Двубоят по минути:
7 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Емил Гъргоров. Бадема стреля пред границата на наказателното поле на Есберг, топката рикошира във футболист и излъга вратаря Хьогберг, който нямаше как да реагира
14 -
topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Ивайло Чочев. Мартин Петров центрира отдясно от корнер в наказателното поле на Есберг, топката попадна в Ивайло Чочев, който от десетина метра изключително точно стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Хьогберг.
21 - Мартин Петров центрира в наказателното поле, топката стигна до Гъргоров, който стреля, но право в тялото на играч на противника
30 - Тони Силва направи добър пробив, но точно преди да стреля защитник му изби топката
42 - нов добър пробив, този път на Мартин Петров отляво, центриране, но преди Гъргоров да нанесе удар топката му бе избита
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
68 - topka.jpg ГООЛ за Есберг, голмайстор Фелах. Футболистът стреля от около 15 метра и изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на ЦСКА
90 - ПРОПУСК на Омар Косоко. Играчът на ЦСКА остана сам срещу вратаря на Есберг, но би покрай вратата