"Ботев" Пловдив направи равен 0:0 в контрола с полския Заглембе, който е на 14-то място в полската елитна дивизия. Това е второ поредно равенство за "канарчетата" в контролите след 2:2 срещу руския УФА. Дебют за тима направи тунизийският нападател Хамза, който започна като титуляр. Любопитното е, че Станимир Стоилов заложи само на трима българи в стартовия състав - Йордан Христов, Веселин Минев и Мариян Огнянов. Имаше и още четирима българи сред резервите, т.е. общо седем от 20 футболисти.

Двубоят се игра при тежки метеорологични условия. Силният и почти постоянен вятър пречеше и на двата отбора. Още в 5-ата минута пряк свободен удар за "Ботев" бе изпълнен от Мариян Огнянов, който прати топката над напречната греда. Последва възможност и за Йордан Христов, който обаче бе добре блокиран от бранител.

В 17-ата минута дойде и първата по-опасна възможност пред Заглембе. Вожняк бе оставен да шутира в наказателното поле, но след удара му топката мина встрани от вратата. В 35-ата минута Хамза се пребори за топка в наказателното поле близо до аутлинията и я центрира около точката на дузпата, откъдето защитник успя да я избие. Топката обаче попадна отново в краката на тунизиеца. При втория му опит за центриране, топката срещна ръката на защитник, но главният съдия посочи играта да продължи.

През вторите 45 минути Станимир Стоилов извърши 9 смени и пусна в игра всички записани в тимовия лист футболисти. В 48-ата минута хубава комбинация между Артур и Анесе, завърши с удар на Анисе, но право в ръцете на вратаря на Зеглембе. В 65-ата минута Иван Цветков направи опит да изведе Хамза в коридор, но топката му бе отклонена. В 76-ата минута Иван Цветков засече с глава центриране от корнер, но защитник изби топката близо до голлинията. В следващата минута Артур Енрике отправи силен удар от около 20 метра, който обаче бе избит от вратаря на полския тим. В последните минути отново Иван Цветков стреля, но топката мина покрай вратата.

Съставът на "Ботев" (Пловдив): Адам Стаховяк, Алесандру Бенга, Серджан Лукин, Веселин Минев, Йордан Христов, Алесандру Куртеан, Абел Анисе, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Юнес Хамза, Феребори Доре
Резерви: Спрокел, Артур, Иван Цветков, Георги Сърмов, Вандер Виейра, Луис Педро, Димитър Везалов, Ромарио, Филип Филипов

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА