Локомотив (Пловдив) записа изключително престижна победа с 2:1 макар и в контрола срещу Стяуа. "Смърфовете" надделяха на испанска земя срещу румънския гранд, който през есента участва в групите на Шампионската лига и спечели три точки след три равенства. Мартин Камбуров се отчете с два гола за родния тим, а Чипчиу реализира почетното попадение за румънците. Треньорът на Стяуа Лауренциу Регекампф въобще не подцени контролата, след като заложи в стартовия състав или пусна по-късно абсолютно всички звезди - Чиприан Танасе, Александру Чипчиу, Пантелис Капетанос, Андрей Препелица, Латовлевичи, голмайстора Пиовикари.

Още в 3-ата минута Стяуа откри резултата. След грешка на Асен Георгиев и Йордан Господинов - Чипчиу, открадна топката и от малък ъгъл я прати в мрежата за 0:1. В 9-ата минута Крис Гади бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Локо. Мартин Камбуров бе точен от бялата точка за 1:1. Малко след това Тижани Белаид пробва шут от фаул от над 30 метра, при който вратарят на румънците с мъка изби в корнер. Локо пропусна идеална възможност да поведе в резултата в 17-ата минута. Крис Гади надбяга румънската защита и излезе сам срещу вратаря на Стяуа. Нападателят реши да комбинира с намиращия се на по-добра позиция Здравко Лазаров. Капитанът обаче се подхлъзна в момента, в който нанесе удар по топката и не успя да я прати в опразнената врата.

Все пак в 23-ата минута "черно-белите" поведоха с 2:1 след уникален гол на Мартин Камбуров. Вратарят Господинов шутира силно към Крис Гади, който напредна по десния фланг и изведе Мартин Камбуров сам срещу вратаря на Стяуа. Голмайсторът технично прехвърли стража и прати топката в мрежата. Попадението накара феновете и на двата отбора, които бяха на трибуните, да станат на крака и да аплодират.

През второто полувреме Локомотив Пловдив отново игра добре и имаше нови възможности за атаки. В 52-ата минута Лазаров шутира от ляво, вратарят спря топката, която тупна пред него и защитник изпревари Ласана Н' Дайе и не му позволи да шутира. В 75-ата минута на терена се появи френският защитник Шериф Фати. Той стреля с глава малко след влизането си в игра, но вратарят изби в корнер. В 87-ата минута "смърфовете" организираха чудесна контраатака, която като по чудо не завърши с гол. Стелиос Илиадис изведе Александър Якимов по десния фланг сам срещу вратаря. Якимов пробяга десетина метра, но след удара му топката профуча на сантиметри от гредата.

Локомотив Пловдив - Стяуа 2:1
0:1 Чипчиу (2), 1:1 Мартин Камбуров (8-дузпа), 2:1 Мартин Камбуров (22)

Локомотив Пловдив: 12. Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров (79- 17. Костадин Марков), 18. Асен Георгиев (80- 14. Тихомир Трифонов), 33. Александър Тунчев (75- 75. Шериф Фати), 87. Диего Фераресо, 22. Аласан Н'Дайе (68- 99. Хамед Намуши), 3. Валери Георгиев (80- 28. Стелиос Илиадис), 91. Крис Гади (89- 6. Ангел Йошев), 20. Тижани Белаид (75- 89. Станислав Маламов), 11. Мартин Камбуров (58- 27. Александър Якимов), 77. Здравко Лазаров (55- 9. Дани Кики).

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА