Мъжкият отбор на ЦСКА записа деветата си победа за сезона в НВЛ "Бачково" изворна вода Суперлига. В своята зала “Васил Симов” разгроми новака Дунав (Русе) с 3:0 (25:13, 25:16, 25:13) в мач от 14-ти кръг на шампионата.

Първият гейм бе изцяло под контрола на “червените”, които поведоха с 4:0 и принудиха треньора на гостите Христо Илиев да вземе първия си тайм-аут. Това обаче не спря устрема на ЦСКА, които дръпнаха с 8:1 и нямаха проблеми да спечелят частта с 25:13 след само 16 минути.

Вторият гейм започна по-оспорвано за разлика от предишния, като гостите от Русе дори поведоха с 1:0. ЦСКА обаче бързо взе нещата в свои ръце и направи сериозна разлика при 16:9. След това момчетата на треньора Александър Попов нямаха проблеми да вземат и този гейм след 25:16.

В третата част отново гостите спечелиха първата точка, но след това "червените" бързо изравниха. Дунав опитваше да се задържи с всички сили, но ЦСКА направи разлика от три точки при първото техническо прекъсване, пише bgvolleyball.com.

С 15 точки топ реализатор на двубоя стана Милен Илиев (3 аса, 1 блокада, 55 % в нападение) от ЦСКА, а 12 добави Красимир Георгиев (2 блокади, 100 % в атака). За Дунав Костадин Николов записа 11 точки (1 ас, 56 % в атака).