Лудогорец записа първа победа по време на предсезонната си подготовка в Турция. Шампионите се наложиха с 1:0 над полския Гурник (Забже).

Единственото попадение в мача падна в 8-ата минута, когато Себастиан Ернандес от въздуха засече пас на Жуниор Кишада. Мичел Бургзорг, Йерун Луму и Кишада имаха възможност да отбележат гол до почивката, но не успяха да преодолеят вратаря Касперзик.

През втората част двата отбора извършиха много смени и от това пострада качеството на играта. В 77-ата минута токът на терена спря и мачът беше прекратен за около пет минути. Малко след това поляците бяха на крачка от това да си вкарат автогол, но топката отскочи от голлинията и не влезе във вратата.

В края на мача Лудогорец имаше възможност за втори гол. Мантула първо стреля неточно, а след това Безяк би в резервния вратар Стеймборш. В последната минута Дани Абало нямаше шанс и удари гредата.

Стартовият състав на Лудогорец: Иван Чворович, Шоко, Козмин Моци, Георги Терзиев, Витиня, Мичел Бургзорг, Фабио Ешпиньо, Йерун Луму, Върджил Мисиджан, Себастиан Ернандес, Жуниор Кишада
През второто полувреме в игра се появиха: Георги Аргилашки, Йордан Минев, Теро Мантула, Жуниор Кайсара, Христо Златински, Светослав Дяков, Михаил Александров, Марселиньо, Даниел Абало, Роман Безяк

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА