Черно море започна с победа контролните си мачове по време на лагера в Турция. Тимът на Георги Иванов-Гонзо се наложи с 1:0 над Хърватски Драговоляц, който заема последното място в хърватския елит.

Единственото попадение в мача падна още в първата минута, когато Еденилсон Бергонси засече центриране от корнер. В 26-ата минута Иван Коконов вкара втори гол за „моряците“ след центриране на Георги Божилов, но съдията отмени попадението заради засада.

Десет минути преди почивката хърватите удариха гредата на вратата на Георги Китанов. През второто полувреме Георги Иванов пусна в игра Дашев, Котев, Александров и осем играчи от юношеския тим на „моряците“, а двубоят беше равностоен.

„Като за първа контрола съм доволен от показаното и най-вече от старанието на юношите“, заяви Гонзо след края на мача.

Стартовият състав на Черно море: Китанов, Станчев, Венков, Сталев, Атанасов, Бергонси, Паланков, Георгиев, Божилов, Бакари, Коконов

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA