Шампионът Лудогорец записа първа загуба по време на зимната си подготовка. Тимът на Стойчо Стоев отстъпи с 0:1 на молдовския Шериф в контролна среща, играна в Турция.

Единственото попадение в мача реализира Каду в 62-ата минута, който от почти 20 метра прониза горния десен ъгъл на вратата на Владислав Стоянов, като преди да влезе в мрежата топката се удари в гредата.

Десетина минути по-късно Рикардиньо със силен удар прати топката в напречната греда на вратата на Стоянов. Точно преди почивката беше другото голово положение за Шериф в мача, но Енрике би неточно от 9 метра. Българският нападател Исмаил Иса игра 60 минути за тима от Тираспол.

През първата част Лудогорец опита няколко далечни удара, но те или бяха неточни, или вратарят Стаила ловеше топката. След половин час игра шампионите претендираха за дузпа за фаул срещу Марселиньо, но съдията подмина ситуацията.

През второто полувреме реферът не зачете претенциите за дузпи и на двата отбора, а Лудогорец отново не успя да затрудни сериозно Стаила. В добавеното време Фабио Ешпиньо стреля на половин метър от вратата при изпълнение на фаул.

Лудогорец – Шериф 0:1
0:1 Каду (62)

Стартовият състав на Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Козмин Моци, Теро Мантула, Жуниор Кайсара, Христо Златински, Светослав Дяков, Михаил Александров, Марселиньо, Даниел Абало, Роман Безяк
През второто полувреме в игра се появиха: Георги Аргилашки, Витиня, Шоко, Георги Терзиев, Мичел Бургзорг, Върджил Мисиджан, Димо Бакалов, Себастиан Ернандес, Жуниор Кишада, Фабио Ешпиньо

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA