ЦСКА пропусна да победи Жетису от Казахстан в първата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Проверката в курорта Сиде завърши наравно 0:0, като съперникът на "червените" направи лошо впечатление с на моменти доста груба игра.

Дебют с екипа на "армейците" в днешната среща записа юношата на Барселона Браян Ереро, който започна титуляр и игра цялото първо полувреме.

Наставникът Стойчо Младенов заложи на два различни състава през двете части. Само юношата Васил Попов остана на терена и след почивката. В 66-ата минута обаче талантливият нападател беше изритан грубо в главата от съперник и се наложи да бъде заменен принудително от Петър Витанов, който се завърна на терена, след като игра и през първите 45 минути. Оказа се, че контузията на Попов е доста сериозна - счупен нос.

До последно контролата на ЦСКА с казахстанците беше под въпрос заради лошото време. Малко преди началния час мачът дори бе преместен на друг терен, но в крайна сметка се игра, като избраниците на Младенов доминираха през по-голямата част от двубоя.

"Червените" създадоха по-чистите положения, но гол така и не падна. Преди почивката Марсиньо удари греда - в 36-ата минута, а на два пъти изстрели на Григор Долапчиев срещнаха мрежата на вратата на противника, но от външната страна.

След почивката Ивайло Чочев опита да изненада стража на елитния казахстански тим със силен далечен изстрел. Вратарят на Жетису обаче спаси.

В 69-ата минута той отново блесна, след като със сетни усилия отрази фалцов изстрел на ветерана Мартин Петров.

Така ЦСКА пропусна да победи грубияните от Казахстан, след като преди дни се наложи с 2:1 над Локомотив (София) в Сандански. Следващата контрола на "червените" е на 29 януари (сряда) - срещу австрийския Адмира Вакер.

ЦСКА - ЖЕТИСУ (Казахстан) 0:0