Третодивизионният Стивънидж загуби катастрофално у дома от Евертън в среща от четвъртия кръг на ФА Къп и отпадна от надпреварата.

Два гола за успеха на „карамелите” реализира Стивън Нейсмит (5, 32), който на практика реши изхода на двубоя още преди почивката. Неприятната новина за Евертън през тази първа част бе контузията на Брайън Овиедо, който бе закаран в болница със съмнение за счупен крак.

След почивката спряганият за трансфер в Галатасарай холандски национал Джон Хейтинга (55) с глава след асистенция със задна ножица на Миралас и Магай Гай (85) оформиха крайния резултат на гостите от Ливърпул, които се класираха за 1/8-финалите на турнира.

Следващият мач на Евертън е гостуване на "Анфийлд" в мърсисайдското дерби от междинния 23-и кръг във Висшата лига. Двубоят е във вторник вечер от 22:00 часа българско време.