Славия победи с 3:0 втородивизионния Монтана в контролна среща, която се игра в село Вълково. Фернандо да Силва и Атанас Курдов вкараха за "белите", а Молдованов си заби автогол. Проверката беше първа за двата отбора по време на зимната подготовка.

Фернандо Да Силва още в 6-ата минута отбеляза първото попадение в срещата. Бразилецът с плътен удар от десетина метра не остави никакви шансове за вратаря и защитата на монтанци. Четири минути по-късно Диян Молдованов, от тима на бившия треньор на "Левски" Николай Митов, си вкара автогол. Атанас Курдов от пет-шест метра опъна мрежата за крайното 3:0 в 31-ата минута.

"Белите" бяха по-добрият отбор на терена през целия двубой. Милен Радуканов смени почти целия отбор на почивката, но от това не п;острада играта на Славия.

Благой Наков и Венцислав Иванов бяха единствените, които на няколко пъти застрашиха вратата на "белите".

Лагерът на Славия в югозападна България завършва на 26 януари. От следващата седмица "белите" ще бъдат на подготовка в Турция, където тимът ще изиграе поне пет приятелски срещи.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA