Новият Черно море разби с 4:0 втородивизионния Калиакра Каварна в контролна среща, която се игра от три части по 30 минути. Както е известно, "моряците" бяха напуснати от доста основни футболисти заради орязания бюджет, а наставникът Георги Иванов-Гонзо започва да налага юноши.

Един от тях - 15-годишният Валентин Йосков отбеляза последния от четирите гола в първата контрола на тима за зимната подготовка. Талантът се разписа в 90-ата минута.

Избраниците на Гонзо контролираха събитията на терена през цялото време. В 28-ата минута Бекир Расим центрира от ъглов удар, а Кирил Котев с глава продължи към Михаил Венков на далечната греда, откъдето бранителят с крак засече отблизо и откри резултата - 1:0.

Малко след първата почивката в мача юношата на Черно море Петко Цанков пропусна да удвои от добра позиция.

В 52-ата варненци направиха 2:0. Окоро напредна добре и подаде по земя към Бакари, който вкара.

По-късно Окоро удари греда, а в 79-ата той все пак успя да ознаменува добрата си игра с попадение, засичайки центриране на юношата Мартин Костадинов отляво за 3:0.

Крайният резултат бе оформен в заключителните секунди, когато защитник на Калиакра не успя да изчисти центриране и 15-годишният Йосков отблизо разстреля вратаря на каварненци - 4:0.