Лидерът в Югозападната "В" група Пирин (Бл) и елитният Пирин (Гоце Делчев) завършиха 1:1 в контролна среща, играна на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград при непрестанен дъжд.

Неврокопчани поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Марио Близнаков центрира остро от фаул, редица футболисти се разминаха с топката и тя спря в мрежата на Христо Бахтарлиев - 0:1.

Изравнителното попадение за "орлетата" вкара голмайсторът Владислав Златинов от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тасев в 39-ата минута.

През второто полувреме и двамата треньори направиха много смени, а най-чистото положение бе за гостите от Гоце Делчев в 69-ата минута. Тогава Моллов нахлу в наказателното поле на Пирин (Бл), вратарят Захари Димитров отби силния му удар, а при добавката Карапетров нацели страничната греда.

И за двата отбора това бе втора контрола за седмицата. Пирин (Бл) в сряда победи с 3:1 Германея (Сапарева баня), а Пирин (ГД) в четвъртък направи 0:0 с Локо (Сф) в Дамяница.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA