Локомотив (София) и Пирин (Гоце Делчев) завършиха 0:0 в контрола, играна в село Дамяница. Двата тима почетоха с едноминутно мълчание починалия в понеделник Георги Славков, чийто погребение бе днес.

Първото положение за гол се откри пред “орлетата”. В 7-ата минута Газиев стреля опасно отдалеч покрай вратата. 5 минути по-късно Панайотов бе оставен непокрит на точката на дузпата, но би високо над целта. В 22-ата минута капитанът на столичани Маркиньос уцели гредата от фаул. Секунди преди почивката дойде и най-чистото положение за “жлезничарите”. Новото попълнение Петър Димитров преодоля двама бранители на Пирин и подаде към Даниел Генов, който стреля силно над вратата.

През втората част, предвид множеството смени в двата състава, играта бе доста накъсана и интересните положения пред двете врати почти липсваха. В 81-ата минута “железничарите” на два пъти удариха гредите след шутове на Дюлгеров и Румен Трифонов.

Това бе втора проверка за столичани от началото на зимната подготовка. Първата бе с ЦСКА в Сандански и завърши със загуба с 1:2. В събота Локомотив излиза срещу третодивизионния Вихрен (Сандански), след което се прибира за двудневна почивка в София. От 4 до 15 февруари тимът на Стефан Генов ще проведе втория си лагер в Алания.

Локомотив (Сф): Митрев, Елтон, Ранджелович, Хаджиев, Вълчев, Маркиньос, Бангеев, Димитров, Генов, Алба, Махамат (Кацарев, Гогов, Бибишков, Гаров, Илиев, Дюлгеров, Том, Трифонов, Матютю)