Литекс стартира с победа мачовете си за 2014 г. „Оранжевите“ се наложиха с 2:0 над втородивизионния гръцки Аполон Каламария след голове на Мирослав Манолов и новото попълнение от Колумбия Данило Асприля. Треньорът Златомир Загорчич даде шанс за изява на всичките си здрави футболисти, а в игра се появиха и бившият играчи на тима Станислав Манолев и Пламен Николов, които тренират с отбора от Ловеч.

Ловчанлии имаха пълно надмощие от самото начало. В 14-та минута Ваюши надбяга отбраната и центрира към Асприля, но ударът му с глава профуча край страничната греда. Малко по-късно Джордан засече отличен пас на Страхил Попов, но вратарят на домакините изби. До края на полувремето три пъти на стрелкова позиция излезе и Юрген Джазула, но силните шутове на албанския национал бяха спасени от Валсамакис.

Гърците стигнаха само до една опасна ситуация през първата част, при която Евгени Александров отрази удара с глава на капитана Проватидис. В 45-ата минута „оранжевите“ поведоха в резултата. При контраатака влезлият като резерва Момчил Цветанов центрира в наказателното поле и Асприля се разписа.

Веднага след почивката Литекс можеше да удвои преднината си. Националът Станислав Манолев изведе Цветанов, но вратарят предугади опитът на крилото за техничен прехвърлящ удар. В средата на второто полувреме сам срещу Василиадис излезе и младокът Георги Минчев, но стражът на домакините отново предотврати гол в мрежата си. В 75-та минута Манолев проби и остро центрира към Мирослав Манолов, а за таранът не бе проблем да се разпише.

Съставът на Литекс: Александров, Стр. Попов, Пл. Николов, Божиков, Горанов, Славчев, Руменов, Джазула, Ваюши, Джордан, Асприля (Орлинов, Гълъбов, Манолев, Берберович, Цветков, Цветанов, Даскалов, Н. Колев, Златинов, Манолов, Минчев)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА