Лудогорец направи престижно реми с руския Рубин (Казан) - 1:1. Това бе първата контрола на шампионите от лагера им в турския курорт Белек. Гола за разградчани бе дело на Теро Мантула, а за тима от Казан се разписа Мохаметшин.

Стойчо Стоев заложи на следния титулярен състав - Стоянов, Минев, Моци, Терзиев, Шоко, Ешпиньо, Абало, Дяков, Луму, Марселиньо, Кишада.

Пръвата част бе равностойна, а и двата тима пропуснаха няколко положения. В 15-та минута шампионът на България бе много близо да открие резултата след опасен изстрел на Дани Абало, но стражът на руснаците Рижиков прояви невероятен рефлекс и изби. В 24-та минута Рубин създаде първата си чиста голова възможност. Ерменко стреля от 9-10 метра, но Моци, който бе на голлинията, изчисти в корнер.

В края на първото полувреме двата отбора си размениха по едно голово положение. Първо отбраната на орлите изпусна Прудников, който стреля, но Стоянов спаси. В ответната атака Марселиньо напредна опасно по дясното крило, подаде към непокрития Кишада, който обработи бавно топката и тя му бе избита.

Стойчо Стоев направи 10 смени на почивката, като само Козмин моцци остана на терена от титулярите.

Резултатът бе открит от руснаците в 56-та минута, когато Азмун изведе Мохаметшин зад гърба на българската отбрана и нападателят реализира. Малко по-късно Коронов получи червен картон, но двамата треньори се разбраха той да бъде заменен.

Българският тим натисна и успя да стигне до равенството. В 89-та минута Теро Мантула изравни с удар по земя от 10-ина метра.

Рубин - Лудогорец 1:1
1:0 Мухаметшин (57), 1:1 Теро Мантула (89)

Състави:
Рубин: Рижиков,Кузмин,Кверквелия, Навас, Камболов, Кулик, Кисляк, Еременко, Карадениз, М’Вила, Прудников