ЦСКА победи Локомотив (София) с 2:1 в първия си двубой за 2014 година. Срещата бе част от подготовката на двата тима за предстоящите мачове от родното първенство. Ивайло Чочев и Мартин Петров вкараха головете за "червените", а точен за Локомотив бе Милан Йованович.

В стартовия състав на ЦСКА са новите попълнения Здравко Илиев, Стивън Сънди и Тони Силва. Стойчо Младенов заложи и на част от юношите, а по-основните футболисти бяха оставени на резервната скамейка в началото на срещата.

Червените започнаха по-мотивирано мача, но първата сериозна опасност бе пред тяхната врата. В 10-та минута Елтон проби по дясното крило, стигна до малкото наказателно поле и центрира по земя, но негов съотборник не успя да улучи армейската врата от 3-4 метра. В 19-ата минута ЦСКА успя да излезе напред в резултата. Карачанаков центрира от корнер, а Ивайло Чочев с глава заби топката в мрежата за 1:0.

В 38-та минута ЦСКА като по чудо не вкара ново попадение. Долапчиев направи отлично двойно подаване и излезе сам срещу Галев, но стреля в тялото на локомотивския страж.

В началото на втората част "червените" удвоиха резултата. Марсиньо проби по дясното крило и подаде отлично към Мартин Петров, който без проблем вкара на празна врата. Само минути по-късно Локомотив (София) върна един гол. Томаш Черни направи груба грешка, а Милан Йованович се възползва и отбеляза за 1:2.

До края на срещата и двата тима направиха няколко опасни атаки и бяха близо до попадение, но нов гол не падна.

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 2.Здравко Илиев, 14.Валентин Илиев-к, 19.Апостол Попов, 16.Петър Витанов, 4.Стивън Сънди, 18.Ивайло Чочев, 24.Пол Александров, 27.Тони Силва, 45.Григор Долапчиев, 71.Антон Карачанаков
Резерви: 12.Томас Черни, 99.Стоян Колев, 3.Юлиян Илиянов, 5.Тодор Янчев, 8.Борис Галчев, 10.Марсиньо, 11.Неманя Милисавлевич, 17.Мартин Петров, 20.Омар Косоко, 21.Венцислав Василев, 29.Васил Попов

Локомотив София: 84.Валентин Галев, Елтон, 3.Кристофър Люк Матютю, 18.Александър Дюлгеров, Камен Хаджиев, 33.Том, 94.Азрак Махамат, 28.Маркиньос (к), 8.Румен Трифонов, Гаел Нлундулу, 77.Петър Димитров
Резерви: 1.Божидар Митрев, 13.Кристиян Кацарев, 24.Илиян Гаров, Милан Йованович, 5.Марко Ранджелович, 7.Искрен Писаров, 14.Димитър Илиев, 76.Крум Бибишков, 10.Георг Василев, 2.Гогов, Вълчев, Христо Бангеев, 11.Антонио Цанков, Генов