Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони продължават шампионското си представяне в Суперлигата, като днес ликуваха и в дербито на Югозапада, надделявайки с чистото 3:0 гейма (25:18, 25:23, 25:15) при гостуването на Пирин (Разлог).

Именно възпитаниците на Йордан Мицин са единственият отбор, който до момента бе успявал да измъкне поне точка от дупничани, след като в първия полусезон загуби с 2:3 гейма, и то като гост на Марек.

Днес обаче избраниците на Найден Найденов се представиха на висота и с пределна концентрация още в средата на първия гейм показаха, че ще бъде господар на сблъсъка и заслужено ликуваха. Победата е 11-а за дупничани от 11 изиграни мача в Суперлигата до момента този сезон.

Най-резултатен за Марек при победата в Разлог беше Станислав Величков с 16 точки.