Двукратната шампионка Виктория Азаренка продължава да защитава титлата си от Аустрелиън Оупън. Тенисистката от Беларус победи австрийката Ивон Мойсбургер с 6:1, 6:0 и се класира за 1/8-финалите на турнира.

Азаренка беше неудържима през първия сет, когато спечели последните пет гейма от частта. През втория сет тя беше невероятна и спечели 24 от всичките 29 точки, като в един момент взе 12 поредни.

В следващия кръг тя ще играе с американката Слоун Стивънс. Това ще бъде първи сблъсък между двете след скандалния полуфинал преди година в Мелбърн.

Тогава Азаренка спечели с 6:1, 6:4, но при 5:3 във втория сет тя пропусна пет поредни мачбола и поиска 10-минутен лекарски таймаут. След това се върна и спечели мача. След края на срещата треньорът на Стивънс – Дейвид Нейнкин, обвини беларуската в измама в рамките на правилата.