Поставеният под номер 3 в основната схема на Аустрелиън Оупън Давид Ферер срещна сериозна съпротива от французина Адриан Манарино в мач от втория кръг на турнира. Испанецът стигна до крайния успех със 7:6 (2), 5:7, 6:0, 6:3 за малко повече от три часа. Мачът започна доста изненадващо, след като Манарино направи два ранни пробива в сервис геймовете на Ферер и поведе с 3:0. Все пак испанецът успя да върне постепенно интригата в сета и изравни резултата за 4:4. В тайбрека Ферер бе безкомпромисен и спечели със 7:2 точки.

Във втория сет Ферер на три пъти загуби подаванията си, което се оказа решаващо и Манарино спечели със 7:5. В третата част испанецът бе категоричен и спечели с 6:0. Поставеният под номер 3 в схемата не срещна сериозни затруднения и в четвъртия сет, който спечели с 6:3.

В следващия кръг Ферер ще се изправи срещу Жереми Шарди, който изкара три часа и половина на корта, за да победи със 7:5, 7:6 (5), 6:7 (3), 7:6 (5) Александър Долгополов от Украйна./БЛИЦ