Световният №2 Новак Джокович започна с убедителна победа защитата на титлата си на Откритото първенство на Австралия. Сърбинът надигра в мач от първия кръг словашкия тенисист Лукаш Лацко с 6:3, 7:6(2), 6:1.

Джокович установи контрол върху развитието на мача от самото начало, осъществявайки ранен пробив, който му позволи да поведе с 4:1 и да вземе без проблеми първия сет. Във втората част Лацко оказа доста по-голяма съпротива на шампиона в последните три години и се стигна до тайбрек, в който обаче Джокович бе пълен господар на корта. В третия сет сърбинът съвсем отчая съперника си с ранен пробив и му даде само гейм.

Във втория кръг Ноле го чака мача с аржентинеца Леонардо Майер, който разгроми с 6:1, 6:3, 6:1 Алберт Монтанес (Испания).