Локомотив (Пловдив) остана на последното четвърто място на турнира „Маспаломас 2014”, който се провежда в едноименния курорт на Канарските острови. "Смърфовете" загубиха от Шанхай Ийст Ейша двубоя за третото място след дузпи. В редовното време резултатът бе 2:2, а при 11-метровите удари китайците надделяха.

Холандският ПСВ Айндховен, който победи Локомотив с 3:0, и немски Аугсбург спорят за трофея.

Мартин Камбуров бе най-добър в редиците на Сашо Станков и вкара и двете попадения за Локомотив. Шанхай излезе напред в резултата след гол от пряк свободен удар, но до почивката Камбуров изравни. Нападателят овладя топката на гърди в наказателното поле на гостите, обърна се и стреля в горния ъгъл на вратата - 1:1.

Отново Камбуров изведе пловдивчани напред през втората част, след хубав диагонален удар по земя с левия крак.

В 72-та минута Шенг Донг Ли успя да изравни при първата опасна атака на Шанхай за втората част.

При дузпите Маламов и Марков бяха неточни, а победата и третото място отидоха в Шанхай.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА