Локомотив (Пловдив) загуби от ПСВ Айндховен с 0:3 във втория полуфинал от турнира "Маспаломас 2014", който се провежда в едноименния курорт на Канарските острови. По този начин "черно-белите" ще играят за 3-ото място срещу китайския Шанхай Ийст Ейша. Двубоят е в събота от 18:00 часа българско време.

Мачът с ПСВ бе първа контрола на Локо (Пд) за 2014 година. "Черно-белите" създадоха само една по-сериозна опасност в срещата. В 26-ата минута Тижани Белаид овладя топката по левия фланг и направи 40-метрово центриране към малкото наказателно поле на холандците. Там Крис Гади засече с глава, но топката рикошира в тялото на футболист на ПСВ и излезе в корнер.

Резултатът бе открит в 38-ата минута. Лусиано Нарсин навлезе в наказателното поле, където Диего и Аймен Белаид не успяха да му отнемат топката. Последва плътен шут покрай Господинов за 0:1.

В 66-ата минута ПСВ удвои резултата. Играч на холандците бе изведен по лявото крило, напредна няколко метра и центрира топката успоредно на голлинията, а Флориан Йозефсон я засече с крак почти на празна врата от 1 метър за 0:2.

Малко след това играч на ПСВ се озова сам срещу Господинов и стреля силно с десния крак, но вратарят на българския тим, който през второто полувреме бе и капитан на Локо (Пд), отрази удара.

В 81-ата минута Мемфис Депей бе изпуснат в наказателното поле на "смърфовете" и простреля Господинов за крайното 3:0 за ПСВ.

Както е известно, холандският гранд беше съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа. Разградчани ликуваха и в двата мача - 2:0 при гостуването в Айндховен и 2:0 в София.

Българският национал Станислав Манолев не игра срещу Локо (Пд), тъй като треньорът Филип Коку не го включи в групата за Испания.

ЛОКО (ПД) - ПСВ АЙНДХОВЕН 0:3
0:1 Лусиано Нарсинг (38), 0:2 Флориан Йозефсон (66), 0:3 Мемфис Депай (81)