Черно море Порт (Варна) разгроми Берое в Стара Загора със 110:90. Това беше осма победа за “моряците” през новия сезон в TESY Национална баскетболна лига.  Играчите на Денислав Коцев имаха тотално надмощие през цялата среща.

Гостите достигнаха границата от 100 точки след пет изиграни минути в последната четвърт, а след това срещата просто се доигра. Милян Пупович бе над всички с 22 точки и 10 борби, Джордже Тресач добави 20 точки, а Симеон Илиев реализира 19. Станислав Цонков вкара 16, капитанът Асен Великов се отчете с 12. За Берое Майк Динуно бе най-резултатен с 30 точки, Доминик Фъргюсън вкара 26 и направи 11 борби.
Поражението на заралии дойде часове, след като стана ясно, че двама от основните играчи на тима Тихомир Желев и Милчо Борисов напускат.