Волейболните ни национали стартираха перфектно световните квалификации, побеждавайки по категоричен начин Кипър в първия си мач от Група "I" в Опава (Чехия). "Трикольорите" се наложиха срещу аутсайдера с категоричното 3:0 гейма (25:18, 25:19, 25:5). Третият гейм продължи едва 16 минути, в които избраниците на Камило Плачи тотално надиграха Кипър.

Любопитното беше, че съперникът не направи нито една точка в тази част, като и петте в актива на аутсайдера дойдоха след грешки на избраниците на Камило Плачи.

Утре "трикольорите" имат далеч по-важен мач - срещу Холандия. Двубоят отново ще бъде от 16:30 часа. Последният опонент на нашите е домакинът Чехия. Победителят от квалификацията се класира за световното първенство, което е от 3 до 21 септември в Полша.

По-късно днес пък е другият двубой от групата ни, в който домакините от Чехия се изправят срещу Холандия.

Двубоят на нашите с Кипър премина в тренировъчно темпо, като националите ни не се напъваха особено за победата, която постигнаха с лекота. Успехът дойде след малко повече от час игра.

Селекционерът Плачи остави капитана Тодор Алексиев да почива. Италианският специалист заложи в посрещане на Тодор Скримов и Валентин Братоев, а останалите в стартовия състав бяха Георги Братоев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Цветан Соколов и Теодор Салпаров. До края на мача бе направена само една промяна, като Николай Николов влезе на мястото на Теодор Тодоров.

Разликата в класите беше очевидна, като "трикольорите" нямаха особени проблеми за затварянето на геймовете и постигането на чистата победа. Мачът на истината обаче предстои - утре от 16:30 часа срещу Холандия.

БЪЛГАРИЯ - КИПЪР 3:0 (25:18, 25:19, 25:5)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 4 точки, Тодор Скримов 7, Валентин Братоев 9, Виктор Йосифов 7, Теодор Тодоров 6, Цветан Соколов 15 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Николов 6)
Треньор: Камило Плачи

КИПЪР: Владимир Кнежевич 9, Габриел Йоргу 4, Никос Кола 4, Антинос Економидис 1, Ангелос Ахилеу 1, Йоргос Хрисостому 3 - Маринос Папахристодолу-либеро (Августинос Панаьотис, Ахилеас Петракидис, Йоргос Мосховакис)
Треньор: Константинос Деликостас