Шеста победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига записа Рилски спортист. Самоковци бяха домакин на Берое в своята зала и спечелиха без проблеми с резултат 95:64. Те натрупаха огромен аванс в началото на втората част и той им стигна за успешен завършек на 2013-а година. След този двубой Рилецо остава на 5-о място с баланс 6-4, а беройци са предпоследни с 1-9.

Двата тима си размениха по няколко точки в началото, а Рилски се откъсна с 10 точки разлика след серия от 9-0. Втората четвърт тръгна с размяна на по един кош, след което домакините направиха страхотни няколко минути и вкараха 18 точки поред. Това вдигна разликата до 28 точки, а скоро след това стана и 30. В последните минути от полувремето гостите намалиха изоставането си, но през второто Рилецо нямаше проблеми да затвори мача.

Върнън Тейлър и Остън Калхун бяха най-резултатни за победителите с по 17 точки. Сънародникът му Шон Барнет пък направи дабъл дабъл с 16 и 10 борби.

За гостите Майк Ди Нуно завърши с 23 точки, а по 8 имаха Доминик Фъргюсън и Милчо Борисов.