Раджа (Казабланка) се класира за финала на Световното клубно първенство. Мароканският тим би във втория полуфинал бразилския Атлетико Минейро с 3:1. В спор за трофея домакините ще се изправят срещу Байерн. Баварците вчера победиха Ал Ахли с 3:0.

В състезанието сили мерят шампионите на шестте континентални конфедерации, както и първенецът на страната домакин - Мароко. Победителят от Шампионската лига на Европа - Байерн, и носителят на Копа Либертадорес – Атлетико Минейро, започнаха участието си от полуфиналите.

Мухсин Яджур откри в 51-ата минута след асистенция на Хафиди. Считаните за фаворите бразилци дълго време не можаха да излязат от шока. Голямата им звезда Роналдиньо се стара много, но не успя да помогне на отбора си кой знае колко до 64-ата минута. Тогава гениалният зъбатко простреля вратаря на домакините Халид Ашкри с фамозно изпълнение от фаул и изравни – 1:1. Фатална за Атлетико се оказа 84-ата минута. Тогава Мохсин Мутауали отново изведе Раджа напред в резултата след точно изпълнена дузпа. Бразилците се хвърлиха в атака в отчаяни опити за изравняване. Домакините се възползваха от разредените пространства в половината на съперника и резервата от ЦАР Виани Мабиде при една бърза контра бе изведен на празна врата и фиксира крайното 3:1.

Финалът на турнира е на 21 декември. Китайският Гуанджоу ще спори с Атлетико Минейро за третото място в малкия финал.

Раджа (Казабланка) - Атлетико Минейро 3:1

1:0 Мухсин Яджур (51), 1:1 Роналдиньо (64), 2:1 Мохсин Мутауали (84-дузпа), 3:1 Виани Мабиде (90+4)

Раджа: Ашкри, Олхадж, Каручи, Белмаалем, Ел Хачими, Раки, Мутауали, Гуехи, Чатиби (55-Мабиде), Хафиди (76-Канда), Яджур (87-Кулибали)
Треньор: Фаузи Бзарти

Атлетико: Виктор, Леонардо Силва, Ревер, Маркос Роча (63-Луан), Роналдиньо, Пиер, Жосуе (58-Леандро Доницети), Лукас Кандидо (85-Алесандро), Диего Тардели, Жо, Фернандиньо