Лудогорец разби Локомотив (София) с 4:0 в мач от 23-ия кръг на “А” група. Основна роля за успеха на домакините изигра и съдийската бригада. Главният рефер Владимир Вълков от Пловдив не посмя да покаже заслужен втори жълт картон за Светослав Дяков в края на първото полувреме. Един от страничните съдии - Мартин Маргаритов, пък пусна Марселиньо да вкара втория гол от 100-процентова засада. Лудогорец се изравни с Литекс на върха на класирането с по 50 точки.

Вълков започна да изпуска мача от контрол още в 39-ата минута. Тогава Дяков влезе грубо на Даниел Гаджев, което доведе до масово меле с участието на почти всички футболисти на терена. Реферът пожали Дяков, вместо да му покаже втори жълт картон.

В 51-ата минута домакините поведоха. Дани Абало проби отдясно, нахлу в наказателното поле и центрира остро пред вратата. Там най-съобразителен се оказа Марселиньо, който добута топката в празната мрежа за 1:0! Най-спорната ситуация се получи в 64-ата минута. Дяков центрира в наказателното поле и от съмнително положение за засада Марселиньо вкара втори гол за Лудогорец - 2:0!
Това окончателно пречупи съпротивата на гостите. В 80-ата те пропуснаха най-чистото си положение, когато Гаел направи невероятен пропуск сам срещу вратаря Чворвич. В 83-ата минута резервата Александров центрира към непокрития Абало, който направи 3:0.

В добавеното време Ернанес асистира на Абало за втория му гол в мача – 4:0. Дебют в елита записаха юношите на столичния клуб Георг Василев и Гогов, които се появиха в игра на местата на опитните Гаел и Писаров.

Домакините изиграха рекордния 54-и официален мач от началото на календарната година, 38 са през есенния полусезон. За първи път, откакто се подвизава в елита, тимът на Кирил Домусчиев няма да зимува на върха, но през пролетта ще изиграе мач повече от своите конкуренти. Разградчани са единственият тим от сегашния състав на “А” група, срещу който “червено-черните” още не са спечелили нито една точка.

Мачът по минути - ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 4:0
1:0 Марселиньо (52), 2:0 Марселиньо (64), 3:0 Даниел Абало (83), 4:0 Даниел Абало (90+4)

Лудогорец:
91.Иван Чворович, 20.Шоко, 5.Георги Терзиев, 4.Теро Мантула, 27.Козмин Моци, 23.Христо Златински, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (86-10.Ернандес), 17.Даниел Абало, 9.Роман Безяк (75-11.Кишада), 93.Върджил Мисиджан (63-7.Михаил Александров)
Резерви: 30.Георги Аргилашки, 14.Мичел Бургзорг, 19.Димо Бакалов, 73.Иван Стоянов
Треньор: Стойчо Стоев

Локомотив (София): 1.Божидар Митрев, 69.Елтон, 18.Дюлгеров, 3.Модемба, 94.Махамат, 33.Том, 7. Писаров (90 - 16. Гогов), 21.Гаджев (56 - 11.Цанков), 77.Пеев, 14. Илиев, 92. Гаел (88 -10. Георг Василев)
Резерви: 84. Галев, 11.Цанков, 17.Христов, 24.Гаров
Треньор: Стефан Генов