Берое победи трудно у дома с 2:1 Пирин (Гоце Делчев) в двубой от 23-ия кръг на "А" група. Головете за победата на заралии бяха дело на Андонов и Христов, а за неврокопчани се разписа Марио Близнаков. По този начин Берое записа първа победа срещу Пирин в мач от първенството. Със спечелените три точки старозагорци запазиха минималните си шансове за класиране в първата седмица.

Берое имаше тотално надмощие през първото полувреме. Старозагорци контролираха случващото се на терена и логично отбелязаха два гола, като това бе най-малкото, с което Пирин се отърва през първите 45 минута.

Берое поведе в 24-та минута, когато Елио Мартинс подаде към Веселин Пенев, който центрира в наказателното поле на Пирин, където Георги Андонов засече топката с глава и я прати в левия ъгъл на вратата на Абдиков.

„Зелено-белите” удвоиха своята преднина в 26-та минута, когато Елио Мартинс пусна пас в коридор за Давид Каядо, който центрира за Венцислав Христов, а той отблизо на празна врата не пропусна да вкара.

Пирин Гоце Делчев намали пасива си в 37-та минута, когато Марио Близнаков стреля от пряк свободен удар и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Караджов.

През второто полувреме темпото на игра видимо спадна. Играчите на Берое продължиха да нападат и да търсят трето попадение, докато гостите от Гоце Делчев действаха на контраатаки. Нов гол обаче не падна и срещата завърши при този резултат.

Така Берое приключва календарната година с 33 точки на 8-ото място, като намиращият се точно пред тях тим на Черно море има с 4 повече. "Моряците" обаче утре играят своя мач от кръга - домакинство срещу "Ботев" (Пловдив).

Пирин пък е на последно място с 9 точки. Срещата бе последна и за наставника на тима Костадин Ангелов, който обяви, че напуска още преди мача.

Берое - Пирин (ГД) 2:1
1:0 Георги Андонов (24), 2:0 Венцислав Христов (26), 2:1 Марио Близнаков (37)

Срещата по минути:
6- Джоман извежда Венцислав Христов в наказателното поле, но Абдиков излиза напред и лови
9- Крумов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле за Георги Андонов, но защитник го изпреварва и чисти в корнер
10- Извеждащ пас за Каядо от дясно, той овладява близо до аут линията и центрира в наказателното поле, където Георги Андонов стреля към далечната греда от неудобна позиция, но топката минава покрай вратата
17- Георги Андонов получава топката от ляво и центрира в наказателното поле за Венцислав Христов, който пробва удар, но е останал и в положение на засада при паса
20- Крумов стреля директно от пряк свободен удар от около 25 метра, но Абдиков успява да избие в корнер
25-topka.jpg ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Елио Мартинс пуска пас в коридор за Давид Каядо, който центрира за Венцислав Христов. Нападателят вкарва от близко за 2:0 осмия си гол в първенството
30- Георги Андонов напредва от ляво и центрира в наказателното поле, където Елио Мартинс засича с глава, но над вратата
37-topka.jpg ГОЛ ЗА ПИРИН! Марио Близнаков стреля от пряк свободен удар на метър пред наказателното поле леко в ляво по атаката на гостите и праща топката в горния ляв ъгъл на вратата на Караджов, с което намаля резултата на 2:1

75 - извеждащо подаване за Венцислав Христов, Абди Абдиков излиза напред, Христов успява да го финтира и след това да стреля, но праща топката над вратата
81- Георги Андонов намира Атанас Зехиров в наказателното поле, който връща за Елио Мартинс. Португалецът стреля, но над вратата.
82- двойно подаване между Елио Мартинс и Давид Каядо завършва с удар на последния от наказателното поле, но неточен.
85- Венцислав Христов поема една центрирана топка на границата на наказателното поле прави крачка навътре и опитва да подаде в дясно за Елио Мартинс, който обаче е изостанал
90- Край на мача!

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 18. Атанас Зехиров, 29. Елио Мартинс, 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо, 10. Венцислав Христов
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Здравко Илиев, 3. Владимир Зафиров, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 70. Георги Костадинов, 19. Мартин Райнов
Старши-треньор: Петър Хубчев