"Левски" победи с 6:1 Нефтохимик на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Срещата бе от последния есенен кръг на "А" група, а с успеха "сините" отвърнаха на ЦСКА преди Вечното дерби за Купата на България, което е на 19 декември. Вчера "червените" победиха със 7:0 Любимец на "Българска армия" и отправиха предизвикателство на "Левски".

Тони Здравков гласува доверие на Антонио Вутов и Борислав Цонев, а сред титулярите попаднаха и Алехандро Перес и Пламен Димов. Димитър Макриев пък отново бе предпочетен пред Цветан Генков. Макриев се възползва от шанса си и вкара 2 гола, а още толкова добави и Гари Родригес. Орлин Старокин и Илиян Йорданов също успяха да запишат имената си сред голмайсторите. Деян Христов пък отбеляза единственото попадение за "шейховете"

Срещата започна очаквано с натиск на "Левски" и резултатът не закъсня. Още в шестата минута "сините" изпълниха заучено пряко свободен удар, Гари Родригес пусна по земя към Старокин, който от няколко метра не сгреши - 0:1.

Играчите на Нефтохимик не се предадоха и отвърнаха с две последователни чисти положения пред Пламен Илиев. Петър Димитров се освободи от бранител на "сините" в наказателното поле, стреля силно, Пламен Илиев изби с доза късмет, топката обаче пак попадна в Димитров. От метър обаче нападателят не можа да вкара топката в мрежата, която бе избита последователно от Пламен Илиев и бранителите на "Левски".

"Сините" отвърнаха подобаващо. В 15-ата минута Гари Родригес проби отляво и центрира успоредно на голлинията, където Димитър Макриев бе оставен непокрит от около два метра на празна врата отбеляза - 0:2.

След спокойни 15 минути дойде време и за още един гол. В 33-ата минута Вутов изведе Макриев сам срещу Петър Денчев, а за опитния нападател не бе проблем да се разпише - 0:3. При този резултат завърши и първата част.

До 70-ата минута бе сравнително спокойно на терена, но само за 8 минути паднаха 3 гола. Първо Гари Родригес и Ларсен Туре направиха хубаво двойно подаване и холандецът простреля Денчев. Нефтохимик обаче бързо отвърна. Деян Христов засече топката с глава при едно центриране, тя се отби в крака на Алехандро Перес и влезе в мрежата на Пламен Илиев - 1:4.

Само 5 минути по-късно Антонио Вутов бе съборен от Сечков в наказателното поле на Нефтохимик , а от бялата точка Гари Родригес вкара второто си попадение - 1:5.

В последната минута влезлият като резерва Илиян Йорданов също записа името си сред голмайсторите

С успеха "Левски" ще зимува на третото място в класирането с 43 точки. Нефтохимик пък посреща 2014-а година на предпоследно място с 12 точки.

Нефтохимик - "Левски" 1:6
0:1 Орлин Старокин (6), 0:2 Димитър Макрив (15), 0:3 Димитър Макриев (33), 0:4 Гари Родригес (71), 1:4 Деян Христов (73), 1:5 Гари Родригес (78), 1:6 Илиян Йорданов (90)

Срещата по минути - ТУК!
НЕФТОХИМИК: 12.Петър Денчев, 4.Диан Лефтеров, 20.Юри Иванов, 27.Мартин Сечков, 74.Петър Патев, 22.Цветомир Цонков, 21.Коста Янев (к), 8.Стамен Ангелов, 77.Емануил Манев (56-10.Галин Димов), 18.Дeян Христов, 88.Петър Димитров
Резерви: 86.Пламен Колев, 11.Живко Петков, 10.Галин Димов, 81. Ивелин Янев, 19.Михаел Орачев, 7. Христо Лемперов
Треньор: Атанас Атанасов

„ЛЕВСКИ“: 23.Пламен Илиев, 35.Пламен Димов, 5.Алехандро Перес, 4. Станислав Ангелов (66-45.Владимир Гаджев), 28.Нуно Пинто, 6.Орлин Старокин, 59.Ларсен Туре (73-22.Илиян Йорданов), 18.Борислав Цонев, 10. Антонио Вутов, 11.Гари Родригес, 7.Димитър Макриев (52- 9.Цветан Генков)
Резерви: 89. Михаил Иванов, 20.Мирослав Иванов, 25.Даниел Димов, 26.Христо Попадиин, 22.Илиян Йорданов, 9.Цветан Генков, 45.Владимир Гаджев
Треньор: Антони Здравков