Раджа (Казабланка) надви победителя в Шампионската лига на Сверна и Централна Америка Монтерей с 2:1 след продължения и се класира за полуфиналите на световното клубно първенство в Мароко.

Домакините от Мароко поведоха в 25-ата минута с гол на Шемседин Щиби, но гостите от Мексико изравниха след почивката в 53-ата минута чрез аржентинеца Хосе Мария Басанта. До края на редовното време нямаше нови попадения и логично се стигна до продължения. В тях повече късмет имаха футболистите на Раджа (Казабланка), които стигнаха до победата в 95-ата минута, когато Куко Гуехи вкара за 2:1. Мексиканският тим опита всичко по силите си, за да стигне до ново изравняване и изпълнение на дузпи, но така и не успя.

Така за голяма радост на домакините от Мароко Раджа (Казабланка) се класира за полуфиналите на надпреварата. В тях първенецът на страната ще се изправи срещу Роналдиньо и компания от Атлетико (Минейро). Бразилският тим е победител в Копа Либертадорес на Южна Америка.

Раджа (Казабланка) – Монтерей 2:1 сл. прод.
1:0 Шемседин Щиби (25), 1:1 Хосе Мария Басанта (53), 2:1 Куко Гуехи (95)