Воденият от легендарния италиански специалист Марчело Липи Гуангджоу Евергранде срази египетския Ал Ахли (Кайро) с 2:0 в 1/4-финален сблъсък от световното клубно първенство в Мароко.

Победителите в Шампионските лиги на Азия и Африка не успяха да си отбележат гол през първата част, но след почивката китайският гранд успя да стигне до успеха след попадения на бразилеца Елкесон (49) и аржентинеца Дарио Конка (67).

Така Гуангджоу Евергранде се класира за полуфиналите на турнира, където ще има за съперник европейския клубен шампион Байерн на 17 декември (вторник) от 21:30 часа българско време.

Победителят от Копа Либертадорес в Южна Америка Атлетико Минейро пък чака за своя полуфинал мароканския шампион Раджа (Казабланка) или мексиканския Монтерей, който спечели Шампионската лига Северна и Централна Америка.

Гуангджоу Евергранде – Ал Ахли 2:0

1:0 Елкесон (49), 2:0 Дарио Конка (67)