Литекс победи Локомотив (Пловдив) с 5:2 като гост в среща от 23-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на силно разкаляния терен в Пловдив, но това не попречи двата отбора да дадат всичко от себе си. Освен седемте попадения съдията Станислав Тодоров показа четири червени картона, по два и за двата отбора. В 49-ата минута беше изгонен Йордан Тодоров, в 59-ата Александър Цветков от Литекс го последва. В последните четири минути реферът показа още два червени картона - директен на Костадин Марков от Локомотив Пловдив и Пламен Гълъбов от Литекс.

Литекс вкара още в третата минута, но голът на Джордан бе отменен от рефера Станислав Тодоров заради фаул в нападение. Нападателят на Литекс все пак се разписа с редовно попадение в 24-ата минута (1:0). Две минути по-късно Момчил Цветанов се възползва от груба грешка на вратаря на Локомотив Йордан Господинов и вкара за 2:0. Крис Гади върна интригата в 38-ата минута след центриране на Мартин Камбуров.

Второто полувреме започна ударно и Локо изравни резултата, след като Тунчев получи топката в наказателното поле и простреля в Александров за 2:2.

Минути по-късно Йордан Тодоров получи втори жълт картон и напусна играта. Литекс се възползва от численото си предимство и Джордан вкара втория си гол в мача в 56-ата минута, извеждайки тима си за 3:2.

Съотборникът му Александър Цветков възстанови численото равенство две минути след гола, след като задържа играч на Локо и получи червен картон.

Малко след като двата тима останаха с човек по-малко, Мартин Камбуров имаше претенция за дузпа за задържане в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров отсъди фаул в атака. Страстите се разгорещиха в 68-ата минута, когато Страхил Попов бе ударен с бутилка, хвърлена от публиката.

Четвърт час преди края на мача Литекс получи дузпа, а Джордан оформи хеттрика си за 4:2. Локомотив отново остана с човек по-малко в 85-ата минута, когато Костадин Марков наплю съперник и бе изгонен. "Смърфовете" пропуснаха златна възможност да намалят резултата и да търсят обрат, но Диего Фераресо не вкара сам срещу вратаря на Литекс в 89-ата минута.

В следващата атака влезлият преди минута Георги Минчев вкара пети гол за Литекс, а в даденото продължение Пламен Гълъбов от Литекс бе изгонен заради втори жълт картон.

Литекс остана на върха в "А" група с актив от 50 точки, докато Локомотив остава трети с 41, но мач повече от "Левски", "Ботев" и ЦСКА и могат да паднат до шеста позиция при победи на трите тима.

Локомотив (Пловдив) - Литекс 2:5
(МАЧЪТ ПО МИНУТИ)
0:1 Джордан (24), 0:2 Момчил Цветанов (26), 1:2 Крис Гади (38), 2:2 Александър Тунчев (46), 2:3 Джордан (56), 2:4 Джордан (78), 2:5 Георги Минчев (89)
ЛОКО (ПД): 12. Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров, 33. Александър Тунчев (Асен Георгиев), 75. Аймен Белаид, 87. Диего, 28. Илиадис (Валери Георгиев), 5. Казнаферис, 20. Тижани Белаид, 91. Крис Гади, 11. Мартин Камбуров, 77. Здравко Лазаров (Костадин Марков)
Резерви: 23. Акалски, 3. В.Георгиев, 9. Кики, 18. Ас.Георгиев, 17. Марков, 27. Якимов, 88. Стефанов
Старши треньор: Александър Станков

ЛИТЕКС: 30. Евгени Александорв, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 5. Гълъбов, 4. Божиков, 6. Симеон Славчев, 21. Александър Цветков, 24. Петър Златинов (Никола Колев), 77. Момчил Цветанов (Румен Руменов), 9. Джордан (Георги Минчев), 11. Мирослав Манолов
Резерви: 12. Пейков, 2. Динчев, 22. Грозев, 8. Колев, 19. Руменов, 99. Минчев, 14. Ваюши
Старши треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Локомотив"
Жълти картони: Ааймен Белаид, Тижани Белаид, Костас Казнаферис, Асен Георгиев (Локомотив Пловдив), Илия Миланов, Симеон Славчев (Литекс)
Червени картони: Йордан Тодоров, Костадин Марков (Локомотив Пловдив), Пламен Гълъбов, Александър Цветков (Литекс)