Динамо Киев продължава на 1/16-финалите в турнира за Лига Европа. Украинският гранд се нуждаеше от задължителна победа в последния си мач у дома срещу Рапид Виена и я постигна. Динамо спечели с 3:1 и се класира в следващата фаза. На първо място в група “G” завърши Генк (Белгия) с 14 точки, който победи като гост с 1:0 Тун (Швейцария). На второ място остана Динамо Киев с 10 точки, отпадат Рапид Виена с 6 и Тун с 3.

В Киев двубоят не започна добре за домакините. Гостите от Виена излязоха напред в резултата след гол на Терънс Бойд още в 6-ата минута. Украинците обаче бързо изравниха след попадение на Джърмейн Ленс в 22-ата минута. Олег Гусев даде преднина на Динамо Киев в 28-ата минута. Крайното 3:1 оформи Мигел Велосо в 70-ата минута.

В другия двубой от групата Генк, който вече си бе осигурил класиране за 1/16-финалите, победи с 1:0 като гост Тун. Единственото попадение реализира Йеле Фосен в 21-ата минута.