Лион и Бетис се класираха за 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Френският тим си бе осигурил участие още в предишния кръг, но и днес победи като гост с 2:1 Витория Гимараеш. Лион финишира на върха в група “I” с 12 точки, на второ място с 9 завърши Бетис, който също ще играе в надпреварата през пролетта. Испанците направиха домакинско равенство 0:0 с Риека, което им бе напълно достатъчно.

Витория Гимараеш поведе срещу Лион с гол в 11-ата минута на Томане. Така завърши първото полувреме. През втората част Педро Корея от състава на домакините получи два жълти картона в рамките на 5 минути и напусна игра. С втория картон в 62-ата минута съдията даде и дузпа за гостите. Бафетимби Гомис реализира наказателния удар, с което направи 1:1. Само три минути по-късно, в 65-ата, Джордан Фери донесе победата на френския тим за 2:1.