Айнтрахт (Франкфурт) победи АПОЕЛ (Никозия) с 2:0 в мач от F на Лига Европа. Роденият на Филипините германски нападател Щефан Щрох се разписа в 67-ата минута след пас на Тохури Джакпа. Асистентът довърши гостите 10 минути по-късно с второ попадение.

Айнтрахт спечели и четирите си домакинства в Европа през този сезон, като в тях допусна само един гол.

В другия двубой тук Макаби (Тел Авив) излъга Бордо с 1:0. Решителният момент настъпи в 73-ата минута, когато защитникът на гостите Шалме извърши нарушение в своето наказателно поле и беше изгонен от рефера с втори жълт картон. Еран Захави вкара отсъдената дузпа.

Бордо отпадна от Европа, а Макаби си гарантира участие на 1/16-финалите. Домакините нямат загуба в петти си изяви пред своя публика в Европа през този сезон – 3 победи и 2 равенства. Бордо няма победа в последните си 5 гостувания в евротурнирите – 1 равенство и 4 загуби.