Димитър Бербатов донесе изключително ценната победа на Манчестър Юнайтед с 1:0 при гостуването на Болтън в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

Митко игра цял мач и се разписа с глава след асистенция на Карлос Тевес в 90-ата минута. Това бе негов пети гол във Висшата лига и общо девети в сметката му, откакто премина от Тотнъм на "Олд Трафорд".

С попадението си Митко изкачи "червените дяволи" на върха с 47 точки, докато Ливърпул вече е втори с 46. В понеделник "мърсисайдци" приемат Евертън и при успех отново ще си върнат водачеството. Стивън Джерард и компания обаче са с мач повече от Юнайтед.

Любопитното е, че вече в 10 поредни шампионатни двубоя Юнайтед не е допускал гол във вратата си.

Двубоят на "Рийбок Стейдиъм" бе прекратен за кратко, след като в 23-ата минута на терена нахлу фен, който бързо бе заловен от стюардите.

Срещата започна равностойно, като в началните минути Бербатов се отличи единствено с много неточен удар, който отправи към вратата на Яскелайнен в 14-ата минута. Първото по-опасно положение бе пред Ван дер Сар. В 28-ата минута Фабрис Муамба се измъкна от Андерсон и стреля опасно, но стражът на Юнайтед изби в корнер.

В 36-ата минута Бербатов можеше да стреля към вратата на Болтън, но Тим Кейхил направи чист шпагат и изби топката от краката му.

В 41-ата минута българинът бе фаулиран от Башам на границата на наказателното поле, за което Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция. Фаулът изпълни Роналдо, но Юси Яскелайнен пложира и изби в корнер. Секунди преди края на първото полувреме стражът на Болтън спаси силен удар и на Андерсон.

В 57-ата минута отново Ван дер Сар бе на мястото си като този път предотврати коварен удар с глава на Дейвис. В ответната атака Флетчър пропусна да открие за "червените дяволи".

В следващите минути домакините се бранеха успешно, но в крайна сметка бяха наказани от Бербатов в 90-ата минута. Тевес успя да се пребори за топката между двама играчи на Болтън, след което центрира към Митко и той с глава реализира за крайното 1:0.

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин Ван дер Сар, 2.Гари Невил, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс, 22.Джон О`Шей, 24.Дарън Флетчър (69-11.Райън Гигс), 16.Майкъл Карик, 8.Андерсон (69-18.Пол Скоулс), 7.Кристиано Роналдо, 32.Карлос Тевес, 9.Димитър Бербатов