"Ботев" и Берое направиха постно нулево реми в двубой от 22-ия кръг на "А" група. Срещата бе последна на стадион "Христо Ботев" преди мащабната му реконструкция. Треньорите на двата тима Станимир Стоилов и Петър Хубчев заложиха най-доброто, с което разполагат, но срещата не се отличи с футболни достойнства, особено през първото полувреме.

Гостите започнаха мача по-активно и заложиха на преса по целия терен, която затрудни максимално и двата тима. Играчите на "Ботев" се изнервиха и не успяха да противодействат на съперника.

След 15-ата минута темпото на игра спадна значително, а грешните пасове от страна и на двата тима не спираха. Първият точен удар в двубоя дойде едва в 30-ата минута, когато Цветков изведе Сърмов след двойно подаване, но ударът на последния бе прекалено слаб и не бе никакъв проблем за Караджов да улови.

Първото полувреме завърши без повече интересни ситуации и без удари във вратите. За сметка на това на трибуните бе интересно. Феновете на двата тима не спираха да се обиждат, а пловдивчани дори хвърлиха 4 бомбички към опонентите си, които за щастие паднаха в буферната зона.

Станимир Стоилов пусна Тодор Неделев на мястото на Вандер Виейра на полувремето, надявайки се да промени статуквото на терена.

Малко след началото на второто полувреме Каядо нахлу в наказателното поле на "Ботев" и падна след съприкосновение с Йордан Христов. Гостите скочиха с претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от Станислав Тодоров. Телевизионните повторения показаха, че дузпа по-скоро няма.

Първите чисти положения в срещата дойдоха в последните 20 минути. Първо Йордан Христов центрира прострелно към Ромарио, но ударът му от около 2 метра бе спасен от Иван Караджов.

Домакините натиснаха в търсене на попадение, но Берое се отбраняваше храбро. 15 минути преди края Венци Христов сгреши в близост до собственото си наказателно поле, Огнянов открадна топката, направи двойно с Неделев, но ударът му бе спасен от Караджов.

До края на срещата гостите бранеха нулевото реми, докато "канарчетата" опитваха да сътворят нещо, за да стигнат до гол, но такъв така и не падна. При последната ситуация в срещата Луис Педро бе съборен на сантиметри пред наказателното поле на Берое, но реферът не отсъди фаул.

Берое остана само с теоретични шансове за класиране в първата седмица. Старозагорци изостават на 7 точки от седмото място, където е "Левски". "сините" обаче са с мач по-малко. "Ботев" (Пловдив) пък е на четвърта позиция с 39 точки.

"Ботев" - Берое 0:0

Срещата по минути - ТУК!

2_13.jpg“Ботев” (Пловдив): 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 5. Бобан Грънчаров, 83. Сивард Спрокел, 14. Веселин Минев, 7. Мариян Огнянов, 88. Георги Сърмов, 22. Ромарио Кортзорг (86-16. Томаш Иршак), 10. Вандер Виейра (46-8. Тодор Неделев), 17. Абел Анисе, 19. Иван Цветков (к) (65- 9. Луис Педро)
Резерви: 33. Росен Андонов, 26. Артур Енрике, 3. Елведин Джинич, 71. Борис Галчев, 16. Томаш Иршак, 8. Тодор Неделев, 9. Луис Педро
Старши-треньор: Станимир Стоилов

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 2. Здравко Илиев, 7. Георги Андонов (90-15. Георги Динков), 29. Елио Мартинс, 88. Давид Каядо (90-70. Георги Костадинов_, 10. Венцислав Христов (78-19. Мартин Райнов)
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 19. Мартин Райнов, 70. Георги Костадинов
Старши-треньор: Петър Хубчев