Атлетико (Мадрид) срази у дома Порто с 2:0 в среща от последния кръг в група „G” и помогна на Зенит, който падна с 1:4 при визитата си на Аустрия (Виена), да се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига.

Порто имаше инициативата на „Висенте Калдерон” и създаваше повече положения, но домакините от Мадрид показаха класата си и с попадения на Раул Гарсия (14) и Диего Коста (37) стигнаха до победата. В 28-ата минута Жосуе направи непростим пропуск от дузпа, а вратарят на домакините Арансубия се реваншира за нарушението си, спасявайки 11-метровия наказателен удар, даден за фаул срещу Джаксон Мартинес. „Драконите” удариха и три греди през първата част, дело на Мартинес още в 8-ата минута и след това в 36-ата и на Варела в 21-ата. След почивката „дюшекчиите” играха по-концентрирано, а гостите удариха и четвърта греда в 69-ата минута чрез Лиса. Така Атлетико финишира на първо място в групата без загуба и с 16 точки. Порто остана трети с 5 точки и ще участва в 1/16-финалите на Лига Европа.

В другия мач от групата Аустрия (Виена) разби Зенит с 4:1 и записа историческа първа победа в груповата фаза на Шампионската лига, но приключи с участието си в евротурнирите. Александър Кержаков (35) даде аванс на гостите, но Филип Хозинер (44) изравни, а след почивката Томаш Юн (48) направи обрата пълен – 2:1. Отново Хозинер (51) и Роман Кинаст (90+3) довършиха руския гранд и оформиха крайното 4:1. Така Аустрия събра 5 точки, но приключи с участието си в евротурнирите заради по-лошите си показатели в директните сблъсъци в Порто. Зенит остана втори и се класира за 1/8-финалите. Статистиката сочи, че Зенит е отборът, който преодолява груповата фаза с най-малък актив. Съставът на Лучано Спалети събра едва 6 точки, но те се оказаха достатъчни за място в директните елиминации. Досега никога групите в Шампионската лига не са прескачани с по-малко от 7 точки.

Група "G"
Аустрия (Виена) - Зенит 4:1
0:1 Александър Кержаков (35), 1:1 Филип Хозинер (44), 2:1 Томаш Юн (48), 3:1 Филип Хозинер (51), 4:1 Роман Кинаст (90+3)