Барселона разби у дома Селтик с 6:1 и финишира на първо място в група „H” на Шампионската лига. Впечатлващ мач за каталунците направи Неймар (45, 48, 58), който реализира първия си хеттрик в турнира, а по едно попадение добавиха Жерард Пике (7), Педро (40) и Кристиан Тейо (72). За гостите се разписа Самарас (87).

Треньорът на домакините Херардо Мартино даде възможност за изява на играчи, които по-рядко играят за каталунците. Почивка пък получиха Андрес Иниеста, Жорди Алба и Карлес Пуйол.

Барса поведе в 7-ата минута, когато след пробив на Алексис Санчес и удар на чилиеца топката рикошира в защитник на Селтик и попадна в Жерард Пике, който се разписа за 1:0. „Детелините” успяха да издържат до 39-ата минута, когато получиха нов гол, дело на Педро, който вкара за 2:0 след пас на Неймар. В 45-ата минута преднината на каталунците стана класическа, след като Мартин Монтоя подаде към Неймар и бразилецът реализира на празна врата за 3:0.

Веднага след почивката в 47-ата минута Шави изведе Неймар, който с удар от границата на наказателното поле направи резултата 4:0. Десет минути по-късно бразилецът оформи и своя хеттрик с майсторско изпълнение – 5:0. В 72-ата минута Кристиан Тейо бе точен за 6:0, а три минути преди края Мългрю центрира от фаул в наказателното поле на Барселона, където Самарас вкара с глава почетния гол за гостите и оформи крайното 6:1.

Така Барселона завърши на първо място в групата с 13 точки. Селтик остана на последната позиция с 3 пункта и напусна евротурнирите.

Група "Н"
Барселона - Селтик 6:1
1:0 Жерард Пике (7), 2:0 Педро (40), 3:0 Неймар (45), 4:0 Неймар (48), 5:0 Неймар (58), 6:0 Кристиян Тейо (72), 6:1 Гиоргиос Самарас (88)