Челси победи у дома Стяуа с минималното 1:0 в последна среща и за двата тима от група „E”. Така „сините” от Лондон спечелиха първото място в групата и ще бъдат поставени на жребия за 1/8-финалите.

Домакините поведоха още в 10-ата минута, когато бразилският плеймейкър Оскар асистира на Демба Ба, който изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Стяуа за 1:0. До края на полувремето Челси можеше да удвои преднината си, но пропуски направиха Иванович и Лампард.

След почивката играчите на Жозе Моуриньо продължиха да търсят втори гол, но така и не успяха да го постигнат, след като чисти положения пропусна немският национал Анре Шюрле.

С успеха си Челси събра 12 точки и завърши на първо място в групата. Стяуа остана на последната четвърта позиция с 3 пункта и напусна евротурнирите.

Челси - Стяуа 1:0

1:0 Демба Ба (10)

Лондон, стадион: "Стамфорд Бридж"
Съдия: Джанлука Роки (Италия)
Жълти картони: Иванович, Оби Микел (Челси), Латовлевичи, Георгиевски (Стяуа)

челси_1.jpgЧелси: Шварцер, Ашли Коул, Тери, Иванович, Давид Луис, Лампард, Оби Микел (74 - Рамирес), Вилиан (80 - Де Бруйне), Азар, Оскар (67 - Шюрле), Демба Ба
Треньор: Жозе Моуриньо

steaua.jpgСтяуа: Татарушану, Латовлевичи, Сукала, Парвулеску, Георгиевски, Гардош, Чипчиу, Пинтили (64 - Тату), Станчу (61 - Препелица), Янку, Капетанос (71 - Пиовакари)