Милан устиска с мъка 0:0 у дома срещу Аякс в последна среща и за двата тима от група „H” и се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига.

В 22-ата минута „росонерите” останаха с човек по-малко на терена, след като капитанът им Рикардо Монтоливо получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Кристиан Поулсен. Ел Шаарави веднаха напусна игра, за да се запълни центъра на терена, където влезе Поли. Оттук до края на мача почти изцяло се игра пред вратата на Кристиан Абиати, гостите от Амстердам така и не успяха да стигнат до така желания гол. Холандците пропуснаха чисти положения за гол през първата част чрез Виктор Фишер, Клаасен и Кристиан Поулсен, който с глава дори далечната греда.

След почивката Аякс отново доминираше, но Кристиан Абиати не допусна гол във вратата си. В 74-та минута Виктор Фишер стреля много опасно, но встрани от левия стълб на вратата на Абиати. В заключителните секунди на срещата Деви Клаасен стреля със задна ножица, но топката мина на сантиметри в страни от десния стълб на вратата на Абиати.

След равенството Милан остана втори в групата с 9 точки и се класира за 1/8-финалите, докато Аякс завърши трети с 8 пункта и ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.
Милан - Аякс 0:0