Черно море победи Локомотив (София) с 2:0 като гост в двубой от 22-ия кръг на "А" група. Домакините от Локомотив опитаха да владеят повече топката, но без ясни идеи как да пробият варненската отбрана, "моряците" пък заложиха на контраатаки. След поредната издънка треньорът на "железничарите" Стефан Генов е пред уволнение въпреки твърдата позиция на ръководството, че няма да им апромени.

Стенли Окоро откри за Черно море в 9-ата минута след центриране на Бакари и удар от няколко метра. Георги Илиев направи 2:0 в 20-ата минута след контраатака на Окоро.

До края на полувремето нов гол не падна въпреки добрата възможност за Котев в 75-ата минута.

С успеха "моряците" на Георги Иванов затвърдиха мястото си в топ 7 на 8 точки пред осмия Берое. Локомотив (София) пък е девети с 25 точки.

Локомотив (София) - Черно море 0:2
0:1 Стенли Окоро (9), 0:2 Георги Илиев (20)

Локомотив (София): 1. Митрев, 24. Гаров, 33. Том, 94. Махамат, 28. Маркиньос, 92. Гаел, 47. Йованович, 69. Елтон, 7. Писаров (Седрик Безая), 77. Пеев Сота)(, 21. Гаджев (Бранимир Костадинов)
Резерви: 13. Кацарев, 18. Дюлгеров, 3. Матютю, 11. Сота, 14. Д.Илиев, 70. Костадинов, 76. Базея
Старши треньор: Стефан Генов

Черно море: 33. Китанов, 4. Венков, 6. Котев, 91. Атанасов, 25. Ал.Александров, 10. Паланков, 21. Г.Илиев, 3. Д.Георгиев, 20. Окоро (Иван Коконов), 8. Бергонси (Божилов), 9. Бакари
Резерви: 1. Михайлов, 5. Станчев, 24. Сталев, 11. Райков (Симеон Райков), 17. Коконов, 23. Младенов, 14. Божилов
Старши треньор: Георги Иванов