Манчестър Сити победи Байерн с 3:2 като гост в спиращ дъха екшън от група “Д” на Шампионската лига. Английският тим постигна истински подвиг, след като успя да обърне баварския колос от 0:2. Това беше първа загуба на Байерн в Шампионската лига след 10 поредни победи. Последното поражение на мюнхенския гранд в турнира също беше от английски тим на "Алианц Арена" - 0:2 от Арсенал на 13 март 2013 г.

Домакините упражниха силен натиск към вратата на “гражданите” още от първия съдийски сигнал. В 5-ата минута Данте направи отлично подаване по диагонала. Томас Мюлер пое топката на гърди, а после с левия крак стреля в далечния ъгъл на вратата, защитавана от Джо Харт – 1:0 за Байерн.

Твърде бързо падна и втори гол за момчетата на Пеп Гуардиола. В 12-ата минута Манджукич получи топката на 10 метра от целта и стреля силно. Шутът се отлони от тялото на защитник и попадна у Марио Гьотце. Халфът без да се бави опъна мрежата за 2:0. И при двата гола на баварците останаха съмнения за засада.

Секунди по-късно ново нещастие се стовари върху гостите. Ричардс получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително от Сабалета.

В 28-ата минута образцова контраатака на Сити свари неподготвена защитата на домакините. Милнър отклони центриране отдясно пред вратата към непокрития Давид Силва. Испанецът простреля безпомощния вратар Мануел Нойер и намали – 2:1. В 57-ата минута Данте повали Милнър в наказателното поле, а Коларов вкара отсъдената дузпа и изравни – 2:2. Това беше юбилеен гол №150 за английския гранд в евротурнирите. Драмата стана пълна в 62-ата минута. Бърза атака на Сити доведе до остро центриране на Навас пред вратата, Боатенг не се намеси добре и Милнър на далечната греда отклони топката зад гърба на Нойер и направи обрата пълен – 2:3!

При победа Байерн щеше да се нареди до Милан (1992), ПСЖ (1994), Спартак (М) (1995), Барселона (2002) и Реал (М) (2011) като отбор с пълен точков актив. Баварците дотук бяха отборът с най-стабилна защита в Шампионската лига - 2 гола.
Двамата треньори се изправят за пореден път един срещу друг. В периода си начело на Барселона, Гуардиола нямаше загуба срещу Пелегрини, който води Реал, Виляреал и Малага.

Байерн – Манчестър Сити 2:3
1:0 Томас Мюлер (5), 2:0 Марио Гьотце (12), 2:1 Давид Силва (28), 2:2 Александар Коларов (59-дузпа), 2:3 Джеймс Милнър (62)

байерн_1.jpgБайерн: Мануел Нойер, Филип Лам, Данте, Жером Боатенг, Давид Алаба, Тиаго Алкантара, Тони Кроос, Томас Мюлер, Франк Рибери, Марио Гьотце (55-Хави Мартинес), Марио Манджукич (68-Джердан Шакири)

mancity.jpgМанчестър Сити: Джо Харт, Александар Коларов, Джолиън Лескът, Мартин Демикелис, Майка Ричардс (16-Пабло Сабалета), Фернандиньо, Хави Гарсия, Джеймс Милтър, Давид Силва (73-Алваро Негредо), Хесус Навас, Един Джеко (88-Джак Родуел)