Локомотив (София) победи Берое с 1:0 като гост в мач от 21-ия кръг на "А" група. Единственото попадение реализира Маркиньос. Загубата е сериозен удар по амбициите на домакините от Стара Загора, които се целят в първата седмица. Черно море е на седмото място с 34 точки, Берое вече изостава с 5 - има 29.

Фатална за домакините се оказа 43-ата минута. Тогава Гаел финтира Пенев отдясно и центрира в наказателното поле на домакините, където Маркиньос и Джоман скочиха заедно за топката. Бранителят на домакините отклони с глава в собствената мрежа - 0:1! По-късно обаче стана ясно, че съдията Христо Ристосков е записал попадението на сметката на Маркиньос, а не автогол на Джоман.

Най-чистото положение за Берое профука Венцислав Христов в 55-ата минута. Русокосият национал беше оставен непокрит на точката на дузпата. Крилото стреля силно, но стражът на гостите Митрев с котешки рефлекс изби в корнер. Секунди по-късно Локомотив можеше да си осигури комфортна преднина. Маркиньос би силно от границата на наказателното поле, а топката се отби от гредата.

Четвърт час преди края пропуск направи и Мартинс, който бе оставен непокрит на метри от вратата на Митрев. Португалецът засече с глава центриране отдясно, но би много слабо и право в ръцете на вратаря.

В 4-ата минута на добавеното време Христов пропусна да донесе поне точка за домакините. Шутът на крилото обаче беше избит с вещина от Митрев. Христов записа стот­ния си мач в елита и то точно срещу родния си клуб, с който дебютира в елита на 25 ноември 2006 г. в мач сре­щу Черноморец Бс-Сф (7:0).

Мачът по минути - ТУК

Берое - Локо (Сф) 0:1

0:1 Маркиньос (43)
БЕРОЕ: 12.Иван Караджов, 17.Пламен Крумов, 6.Иво Иванов, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 21.Елиаш да Силва (60-18. Атанас Зехиров), 7.Георги Андонов,  88.Давид Каядо (77- 92.Иван Горанов), 10.Венцислав Христов, 5. Борислав Стойчев (83 - 91.Амир Саюд)
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 15.Георги Динков, 19.Мартин Райнов, 70.Георги Костадинов, 91.Амир Саюд
Треньор: Петър Хубчев

ЛОКОМОТИВ (СФ):
1.Божидар Митрев, 19.Елтон дос Рейс, 47. Милан Йованович, 24.Илиян Гаров, 33.Том, 94.Азрак Махамат, 28.Маркиньос, 7.Искрен Писаров, 92.Гаел Нлундулу, 21.Даниел Гаджев (46-5.Марко Ранджелович, 75 - 18-Александър Дюлгеров), 77. Даниел Пеев
Резерви: 13. Кацаров, 16.Франсиско Сота, 3.Люк Матютю, 76.Седрик Базея, 17.Тодор Христов, 16.Мартин Димитров
Треньор: Стефан Генов