Черноморец разби Любимец с 5:0 в мач от 21-ия кръг на "А" група. Срещата беше от огромно значение за двата тима, които се борят да не изпаднат.

Домакините поведоха още в 3-ата минута. Яни Пехливанов засече с глава подаване на Павлов след центриране от корнер и откри - 1:0. Гостите нападнаха страничния съдия за претенции за засада преди гола. Секунди преди почивката бургазлии успяха да вкарат второ попадение. Амари с далечен шут от границата на пеналта препарира стража на гостите Рашков за 2:0.

В 72-ата минута резервата Петър Атанасов бе изведен по десния фланг, напредна и с хубав удар с крак в далечния ъгъл реализира за 3:0. В 84-ата минута много активният Амари изведе отдясно Атанасов. Крилото напредна и стреля, вратарят изби, но добавката Маркиньо беше точна - 4:0. Лъчезар Балтанов оформи крайното 5:0. След изпълнение на фаул той стреля, вратарят изби, но отново в краката на халфа, който направи резултата катастрофален за гостите.

Черноморец - Любимец 5:0

1:0 Яни Пехливанов (3), 2:0 Амари (43), 3:0 Петър Атанасов (72), 4:0 Маркиньо (84), 5:0 Лъчезар Балтанов (90+2)
ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 44.Венелин Филипов, 20.Яни Пехливанов, 3.Траян Траянов, 14.Жереми Манзоро, 15.В.Траянов (80-19.Станислав Дрянов), 94.Жозуе Баламанджи (70 - 90.Петър Атанасов), 26. Николай Павлов (46-10. Маркиньо), 30.Лъчезар Балтанов, 13.Наджиб Амари, 23.Чико Гомес
Резерви: 88.Свилен Нотев, 24.Мартин Кавдански, 25.Крум Стоянов
Треньор: Димитър Димитров

000000000000000000000000000000137.jpgЛЮБИМЕЦ: 25.Радослав Рашков, 5.Цветомир Панов, 11.Славчо Шоколаров, 21.Сакелариу, 14.Петър Стоянов, 14. Петър Петров, 8.Майкъл Тевия, 77.Николай Колев (67-10.Алонсо), 9.Мирослав Будинов, 7.Антон Огнянов, 17.Иван Вълчанов
Резерви: 1.Диян Вълков, 4.Стилян Николов, 10.Валентин Веселинов, 28.Орлин Орлинов
Треньор: Красимир Мечев