Черно море стигна до изключително трудна победа с 2:1 у дома над закъсалия Нефтохимик. "Моряците" стигнаха до успеха с попадения на Симеон Райков и Тодор Паланков. За бургазлии точен бе Деян Христов.

Срещата логично премина под диктовката на момчетата на Георги Иванов-Гонзо, които обаче трудно стигаха до изгодни положения. Бургазлии се бранеха много добре, а атаките на Черно море бяха хаотични.

Първото полувреме приключи без голове, а на почивката Гозно вкара още един офанзивен футболист, виждайки, че гостите не застрашават вратата му.

Това даде резултат и още в първата си атака през вторите 45 минути Черно море откри резултата. Окоро копна чудесно топката към Симеон Райков, който технично реализира - 1:0.

Няколко минути по-късно Асен Христов комбинира с Петър Димитров, който стреля, но нацели левия страничен стълб на вратата на Черно море.

Нещата вървяха към успех на Черно море, но домакините бяха попарени в 84-ата минута. Петър Димитров направи уникален пробив, като тръгна отдясно и навлезе навътре, изминавайки 40 метра, стигна до дъгата, където изведе Деян Христов отдясно, който с плътен удар изравни.

Домакините бяха шокирани, но все пак се вдигнаха на щурм. Натискът даде резултат в 90-ата минута, когато се получи голямо разбъркване пред вратата на Нефтохимик, трима опитаха да стрелят, топката попадна в Тодор Паланков, която я бутна в мрежата - 2:1.

С успеха Черно море събра 34 точки, колкото има и "Левски". Нефтохимик продължава да бъде на предпоследното 13-о място с 12 точки.

Черно море - Нефтохимик 2:1
1:0 Симеон Райков (48), 1:1 Деян Христов (84), 2:1 Тодор Паланков (90)

Срещата по минути:
11- Окоро шутира, но топката рикошира в тялото на бранител на гостите, а след като отскочи бе посрещната със странична ножица от Георги Илиев, който стреля в аут
13- Райков върна към нахлуващия на скорост Бакари, но той стреля слабо в ръцете на вратаря Денчев
30- Райков пусна към Бакари, който стреля фалцово, но Денчев улови
43- Атанасов стреля с глава, но на сантиметри от дясната сгробка на вратата на Денчев
45- Край на първото полувреме

46- Начало на второто полувреме
48-topka.jpg ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Окоро пое топката отдясно тръгна успоредно на наказателното поле навътре към терена, копна топката към Райков, който технично преодоля вратаря - 1:0
54- Асен Христов комбинира с Петър Димитров, който стреля, но нацели левия страничен стълб на вратата на Черно море
90-topka.jpg ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Тодор Паланков вкара топката в мрежата на Невфтохимик след голямо разбъркване пред вратата на гостите
90+2- Край на мача!

ЧЕРНО МОРЕ:
33. Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 6. Кирил Котев, 3. Даниел Георгиев (46-14.Георги Божилов), 91. Живко Атанасов, 5. Стефан Станчев, 10. Тодор Паланков, 21. Георги Илиев (к), 11. Симеон Райков, 9. Бакари (53-7. Бекир Расим), 20.Стели Окоро
Резерви: 1. Емил Михайлов, 23. Даниел Младенов, 7. Бекир Расим, 14.Георги Божилов, 24. Слави Сталев, 17. Иван Коконов, 99.Петров
Старши-треньор: Георги Иванов
НЕФТОХИМИК: 12.Петър Денчев, 4.Диан Лефтеров (66-11.Живко Петков), 20.Юри Иванов, 27.Мартин Сечков, 74.Петър Патев, 22.Цветомир Цонков, 21.Коста Янев (к), 8.Стамен Ангелов, 77.Емануил Манев, 18.Дeян Христов, 88.Петър Димитров
Резерви: 86.Пламен Колев, 11.Живко Петков, 10.Галин Димов, 99.Евтим Димитров, 19.Михаел Орачев
Треньор: Атанас Атанасов