Литекс победи с 2:1 като гост Славия и се доближи само на точка от лидера Лудогорец, който в 15:15 часа излиза срещу "Левски". Попаденията за победителите бяха дело на Армандо Ваюши и Страхил Попов. За "белите" се разписа Костадин Велков, а Атанас Курдов пропусна дузпа при резултат 0:0.

Срещата започна с масиран натиск на Литекс, а само в първите 10 минути "оранжевите" можеха да стигнат до 3 гола. При първата атака в мача Ваюши излезе сам срещу Петков, но от малък ъгъл не успя да го преодолее. Следващите две възможности бяха пред Джордан, който на два пъти бе съвсем близо до гол, но при първия му опит топката бе избита от голлинията, а при втория бранител изби топката секунда преди да я вкара в мрежата на Георги Петков.

В 17-ата минута Славия получи право да изпълни дузпа, след като Недялков продължително дърпа Да Силва за фланелката и накрая го събори. Атанас Курдов обаче се превърна в антигерой за своя тим, след като ударът му от бялата точка бе спасен от Евгени Александров.

Срещата се успокои за малко, но все пак зрителите видяха гол през първото полувреме. В 31-ата минута Ваюши получи добър пас по крилото, прехвърли технично бранител на Славия и реализира - 1:0 за Литекс.

Само минута по-късно Джазула бе изведен сам срещу Георги Петков, но ударът му мина встрани от вратата.

Второто полувреме започна коренно различно. Играчите на Милен Радуканов натиснаха и логично стигнаха до изравнително попадение. В 57-ата минута Галин Иванов центрира по отличен начин в наказателното поле, а Костадин Велков засече с десния крак, пращайки кълбото в мрежата за 1:1.

Малко по-късно Галин Иванов излезе сам срещу Александров, но не успя да го преодолее.

В 74-ата минута падна победният гол за Литекс. Момчил Цветанов бе изведен сам срещу Георги Петков, стражът на Славия изби топката, която обаче падна на крака на Страхил Попов, който без подготовка я прати в далечния горен ъгъл на вратата на "белите".

Славия заигра ва банк и създаде редица положения, но неумението на "белите" да реализират им попречи да достигнат поне до точка в този двубой. Радослав Василев не успя да уцели врата с удар с глава от 3 метра, а в последната секунда Курдов получи топката на воле, но ударът му отиде високо над вратата.

С успеха Литекс събра 46 точки и е на втора позиция. Славия пък е с 23 на 9-ото място.

Славия - Литекс 1:2

0:1 Армандо Ваюши (31), 1:1 Костадин Велков (57), 1:2 Страхил Попов (74)

Срещата по минути - ТУК!

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 19.Стефан Велков, 5.Костадин Велков, 21.Георги Пашов, 17.Димо Атанасов, 3.Алберт Банинг, 23.Олег Шалаев (83-11.Радослав Василев), 8.Чавдар Янков, 33.Галин Иванов, 9.Атанас Курдов, 91.Фернандо Да Силва
Резерви: 12.Емил Петров, 4.Милен Василев, 22.Виктор Генев, 14.Янко Сандански, 26.Богомил Христов, 11.Радослав Василев, 10. Павле Попара
Треньор: Милен Радуканов

ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 3.Антон Недялков, 4.Васил Божиков, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 21.Александър Цветков, 77.Момчил Цветанов (90-19.Румен Руменов), 6.Симеон Славчев, 10.Юрген Джазула (83-24.Петър Златинов), 14.Армандо Ваюши, 9.Джордан (63-11.Мирослав Манолов)
Резерви: 12.Боян Пейков, 2.Кирил Димчев, 19.Румен Руменов, 22.Емил Грозев, 24.Петър Златинов, 11.Мирослав Манолов, 99.Георги Минчев
Tреньор: Златомир Загорчич