Балкан победи Черноморец с 85:70 в мач от 8 кръг на баскетболната НБЛ. Тимът на Александър Тодоров губеше в резултата преди началото на четвъртата част, но в последната четвърт направи серия от 18 безответни точки и обърна мача в своя полза.

Павел Маринов, Ноа Далман и Иван Лилов завършиха с дабъл дабъл. Капитанът Маринов записа в актива си 27 точки и 10 борби, Далман добави 25 точки и 17 борби, а Лилов се отличи с 11 точки и 11 асистенции. Петер Седмак вкара 14 точки.

Калин Христов и Богдан Боев завършиха с по 15 точки за Черноморец. Новак Попович вкара 12 точки и спечели 7 борби, а Тодор Захариев също наниза 12 точки.

С четвъртата си поредна победа Балкан излезе временно на първото място, а в следващия кръг гостува на Берое. Черноморец, който все още няма записан успех и заема последното място, в другия си мач е домакин на „Левски“.