Локомотив София продължава да пропада и уверено върви към зоната на изпадащите. Тимът загуби у дома от Локомотив Пловдив с 1:2 в мач от 20-тия кръг на "А" група. Камбуров откри резултата за гостите в 32-ата минута, Гаел Нлундулу изравни в 61-ата, а победата за "смърфовете" донесе Аласан Ндайе в 65-ата. След победата Локомотив Пловдив временно излезе на трето място с 37 точки, но ЦСКА и "Ботев" Пловдив играят помежду си в четвъртък и отново може да има разместване в челото. Локомотив София се свлече на десета позиция с 20 точки, изпреварен от Славия. Босът Николай Гигов уж постави цел класиране сред първите седем, но на този етап е неизпълнима. Футболистите играят безобразно и е въпрос на време голяма част от тях да бъдат освободени. Треньорът Стефан Генов също вече е с неясно бъдеще, след като не успява в пореден мач да предотврати пропадането на Локомотив.

Двубоят в "Надежда" започна с контузия на вратаря на Локомотив (София) Валентин Галев. Стражът се сблъска с Казнаферис и бе сменен принудително от резервата Божидар Митрев. В 17-ата минута Мартин Камбуров нацели гредата. В 32-ата минута голмайсторът голмайсторът на "смърфовете" се поправи и откри резултата. След центриране от корнер на далечната греда Камбуров с глава заби топката във вратата на Митрев.

През второто полувреме домакините успяха да изравнят след попадение на Гаел Нлундулу в 61-ата минута. Крилото се възползва от лошо избита топка от защитник на гостите. Радостта на Локомотив София трая само четири минути, след като в 65-ата Аласан Ндайе донесе победата на пловдивчани. Халфът стреля от границата на наказателното поле и завари неподготвен Божидар Митрев./БЛИЦ

Двубоят по минути ТУК

Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив) 1:2
0:1 Мартин Камбуров (32), 1:1 Гаел Нлундулу  (61), 1:2 Аласан Н"Дайе (65)

ЛОКОМОТИВ (СФ):
84.Валентин Галев (12-1.Божидар Митрев), 19.Елтон дос Рейс, 18.Александър Дюлгеров, 24.Илиян Гаров, 33.Том, 94.Азрак Махамат, 28.Маркиньос, 7.Искрен Писаров, 92.Гаел Нлундулу, 14.Димитър Илиев (69-13.Франсиско Сота), 21.Даниел Гаджев (56-76.Седрик Базея)
Резерви: 1.Божидар Митрев, 13.Франсиско Сота, 77.Даниел Пеев, 3.Люк Матютю, 76.Седрик Базея, 17.Тодор Христов, 16.Мартин Димитров
Треньор: Стефан Генов

ЛОКО (Пд):
12.Йордан Господинов, 25.Руслан Куанг (58-17.Костадин Марков), 5.Константинос Казнаферис, 33.Алексадър Тунчев, 87.Диего Фераресо, 28.Стелиос Илиадис, 22.Аласан Н`Дайе, 75.Аймен Белаид, 20.Тижани Белаид, 77.Здравко Лазаров (к) (74 - 9.Дани Кики), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 18.Асен Георгиев, 91.Крис Гади, 9.Дани Кики, 17.Костадин Марков
Треньор: Александър Станков