Лудогорец победи като гост Берое с 1:0 в последен двубой от 19-ия кръг на "А" група. В нервен сблъсък, който бе изпъстрен с много картони, разградчани стигнаха до успеха с гол на Върджил Мисиджан.

Двата отбора имат закачка помежду си, което допълнително нагнети обстановката в двубоя. Наскоро БЛИЦ разкри, че играчи на Лудогорец бяха бити от фенове на домакините, а после двата тима се скараха и за повиквателните за младежкия национален отбор.

Наставникът на шампионите Стойчо Стоев бе дал почивка на част от играчите, които победиха с 2:0 ПСВ Айндховен, но това не се отрази на играта на тима му. Петър Хубчев пък остави на пейката Давид Каядо. Срещата започна със стопроцентово положение за Берое. Венци Христов пусна по земя към Елио Мартинс, който не уцели топката на метър от вратата и пропусна да изведе своите напред. Шампионите отвърнаха с два далечни удара на Безяк и Ешпиньо.

В 23-ата минута падна единственото попадение в срещата. Жуниор Кайсара центрира успоредно на гол линията, където защитниците не успяха да избият топката, тя стига до Върджил Мисиджан, който изпуснат от Здравко Илиев и от близка дистанция реализира.

Попадението даде импулс в играчите на Берое, които обаче така и намираха начин да вкарат топката в мрежата на Владислав Стоянов. Играчите се изнервиха и се стигна до 3 жълти картона за последните 10 минути на срещата.

През втората част темпото на игра спадна и преобладаваха нервите на терена. Главният съдия Николай Йорданов извади още няколко жълти картона и спести по един червен за двата тима. Играчите пък се сдърпаха на два пъти. Домакините владееха повече топката, докато гостите залагаха на контраатаки, при една от които Роман Безяк удари греда. Берое пък бе съвсем близо до гол, но Владислав Стоянов изби топката секунда пред Венцислав Христов да я вкара в мрежата му.

Стойчо Стоев използва две смени, за да убие времето до края на двубоя, а срещата завърши без ново попадение. С успеха Лудогорец остава на първа позиция с 46 точки, а втория Литекс е с 40. Берое е на осмото място с 26 точки.

Берое - Лудогорец 0:1
0:1 Върджил Мисиджан (23)

Срещата по минути - ТУК

БЕРОЕ: 12. Иван Караджов, 2. Здравко Илиев, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 21. Елиаш (71- 91. Амир Саюд), 29. Елио Мартинс (83-18. Атанас Зехиров), 7. Георги Андонов (к), 92. Иван Горанов (62-88. Давид Каядо), 10. Венцислав Христов
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 19. Мартин Райнов, 88. Давид Каядо, 91. Амир Саюд
Старши-треньор: Петър Хубчев

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов (к), 25. Йордан Минев, 55. Георги Терзиев, 5. Александър Барт, 80. Жуниор Кайсара, 17. Даниел Абало (72- 73. Иван Стоянов), 23. Христо Златински, 8. Фабио Ешпиньо, 84. Марселиньо (86-10. Себастиан Ернандес), 93. Върджил Мисиджан (90-11. Кишада), 9. Роман Безяк
Резерви: 91. Иван Чворович, 20. Шоко, 4. Теро Мантула, 10. Себастиан Ернандес, 14. Мичел Бурзорг, 11. Кишада, 73. Иван Стоянов
Старши-треньор: Стойчо Стоев